ЛеБрон Джеймс отбеляза най-високите за сезона 40 точки, Лейкърс победи Тъндър, за да сложи край на пропуска от 4 мача
AP News | 2023-12-24 | 05:48:49

ОКЛАХОМА СИТИ (AP) — ЛеБрон Джеймс отбеляза най-високите за сезона 40 точки, а Лос Анджелис Лейкърс победи Оклахома Сити Тъндър със 129 -120 в събота вечер, за да прекъсне поредица от четири загуби.

Антъни Дейвис, който нарече този мач задължителен за победа, добави 26 точки, 11 борби и седем асистенции за Лейкърс. Руи Хачимура вкара 21 точки, а Остин Рийвс записа 11 точки и 10 асистенции за Лос Анджелис, който водеше с 1-5 след спечелването на турнира през сезона.

38-годишният Джеймс беше 13 от 20 от полето, като отбеляза пет тройки без пропуск и изпълни всичките си девет наказателни удара. Той също имаше седем борби, седем асистенции и две блокади.

Шай Гилгеус-Александър вкара 34 точки за Оклахома Сити. Джалън Уилямс добави 28, а Чет Холмгрен се отчете с 19 точки и 10 борби. Тъндър спечели три поредни победи и пет от шест.

Хачимура вкара 16 точки през първото полувреме, за да помогне на Лос Анджелис да поведе със 71-59 на почивката. Лейкърс стреляха 60% от терена през първите две четвърти.

Тъндър извикаха таймаут, след като Джеймс отбеляза тройка със 7-футовия Холмгрен в лицето му в началото на третата, за да изведе Лейкърс със 78-64. Джеймс вкара нова тройка, след което хвърли лост към Дейвис за мощно забивка с две ръце, което даде преднина на Лейкърс с 90-70 и наложи още един таймаут на Оклахома Сити.

Рийвс вкара тройка, беше фаулиран и направи наказателното хвърляне с около четири минути преди края на третата, за да даде преднина на Лейкърс с 98-75. Лос Анджелис поведе със 107-91 в четвъртата част.

Тъндър нарязаха дефицита до едноцифрено число в средата на последния период, преди Лейкърс да удържат. Корнер 3 на Джеймс при затваряне на Гилджъс-Александър изведе Лейкърс напред със 123-110 с 3:26 за игра.

Лейкърс: домакин на Бостън в понеделник.

Тъндър: домакин на Минесота във вторник вечер.